Jarná séria Agile tréningov. Začnite v novom roku inak

cover

Máte odvahu začať v roku 2022 s iným prístupom k práci? Možno agilný prístup bude v tejto dobe plnej neplánovateľných zmien práve ten zmysluplný.

Agile princípy boli už od začiatku vymyslené na situácie, kde sa vytvárajú komplexné, ťažko vopred definovateľné, produkty. Navyše v tímoch, kde potrebujete ľudí viacerých znalostí a skúseností.

Vraví sa, že Agile je jednoduché, ale nie ľahké. A nie je ľahšia cesta, ako si ho nechať vysvetliť a vyskúšať človekom, ktorý si to už zažil pri viacerých tímoch.

Pozývame vás na ďalší beh tréningov o Agile, Scrum, Scrum Mastershipe a Product Ownershipe.

Registrácia

  trening Agile Scrum

  Tréning Základy Agile a Scrum

  22. – 24. 2. 2022, 3*0,5 dňa, online, 250 eur bez DPH/účastník

  Naučte sa ako sa líšia agilné prístupy k práci v porovnaní s tradičnými. Agilné princípy, ich aplikácia v Scrum. Čo je sprint, produktový backlog, epik aj user story. Ako plánovať sprinty, čo sa robí na denných stretnutiach. Ako sa pripraviť na sprint review a retrospektívu.

  V simulácii sa naučíte aj odhadovať s pomocou story pointov a bezpečne plánovať s použitím metrík ako burn-down graf, popr. velocity.

  Kurz je vedený interaktívnou formou a plný diskusií.

  kanban

  Tréning Zručný Scrum Master

  1. – 3. 3. 2022, 3*0,5 dňa, online, 300 eur bez DPH/účastník

  Tréning o základnej role Scrum Master, bez ktorej agilné tímy ťažko dosiahnu efektivitu. Ak je Scrum Master zručným, a nielen iba asistentkou.

  Zručný Scrum Master je agentom zmeny. Nielenže podporuje agilný tím počas plánovania, standupov a retrospektív. Zručný Scrum Master predovšetkým pomáha tímu identifikovať a odstraňovať zbytočnosti.

  V kurze sa naučíte ako efektívne, správne a predovšetkým zmysluplne viesť jednotlivé ceremónie tak, aby tím nebol do nich tlačený, ale naopak, vtiahnutý a zároveň ich vlastníkom.

  Naučíte sa aj ako identifikovať skutočné príčiny obmedzení, ako zavádzať zmenu, ako nastaviť správne Kanban tabuľu a ako pomôcť tímu s nastavením pravidiel.

  Dozviete sa aj o soft-skills, ktoré budete potrebovať rozvíjať u seba, Product Ownera, členov tímu aj stakeholderov.

  trening product owner

  Tréning Perfektný Product Owner

  8. – 10. 3. 2022, 3*0,5 dňa, online, 500 eur bez DPH/účastník

  Bez Product Ownera sa ani lístok nepohne. Platí to minimálne pre produkt vytváraný agilnými tímami.

  V kurze Perfektný Product Owner sa naučíte ako zmysluplne definovať víziu a stratégiu pre váš produkt, alebo službu. Ako si vybrať zákaznícke segmenty a ako definovať obchodný model. Naučíte sa identifikovať hodnotovú propozíciu a podľa nej vybrať vlastnosti vášho produktu.

  Naučíte sa definovať správnu štruktúru pre produktový backlog, definovať epiky a user stories. Ukážeme vám správne a nesprávne napísané požiadavky.

  Naučíte sa priorizovať s použitím obchodnej hodnoty, podľa priority zákazníka, podľa rizika a podľa odhadu vášho agile tímu.

  Predstavíme zmysluplné produktové metriky, ktoré vám pomôžu neustále vedieť kde sa vývoj produktu a aj samotný produkt nachádza z pohľadu vašich cieľov a stratégie.

  trening agile manager

  Tréning Základy, princípy a praktiky DevOps

  10. 3. 2022, 1 deň, online, 180 eur bez DPH/účastník

  Agile nie je iba o princípoch ako definovať produkt. Produkt, ktorý sa má prispôsobiť trhu však musí byť aj vytváraný tak, aby sme ho mohli dodať čo najrýchlejšie tak, aby na trh prišiel v správnom čase.

  Práve DevOps prepája produktovú stránku s praktikami vývoja, nasadenia a prevádzky takéhoto produktu.

  V kurze Základy, princípy a praktiky DevOps sa dozviete o kontinuálnej integrácii, nasadení a dodávke produktu. Dozviete sa ako správne spravovať zmeny v kóde a ako ich mergovať. Ukážeme vám ako zaviesť automatizáciu do testovania. Ukážeme 12 faktorov moderne vytváranej aplikácie, ktorá sa dá škálovať zmenami v konfigurácii a nie zmenami kódu.

  kanban

  Tréning Kanban v praxi

  17. 3. 2022, 1 deň, online, 180 eur bez DPH/účastník

  Zorganizujte si prácu s pomocou Kanban, jednoduchej techniky pre sprehľadnenie práce, nájdenie úzkych miest, porozumenie toku od idey k jej realizácii.

  V kurze sa naučíte aj ako si vytvoriť prehľadnú Kanban tabuľu. Naučíte sa ako pracovať s neplánovateľnými, alebo urgentnými požiadavkami.

  Porovnáte Kanban so Scrum. Dozviete sa kedy je vhodný Kanban a kedy je vhodný Scrum.

  AgileČlánky o Kanban SystemDevOpsProduct OwnerScrum MasterTréning

  Mohlo by Vás zaujímať

  Scrum a Agile certifikácia. Prehľad

  Scrum a Agile certifikácia. Prehľad

  Pre každého kto vstupuje do sveta Agile a Scrum a hľadá informácie o tréningoch a certifikáciách sme pripravili prehľad...

  Verejné tréningy Agile, Scrum Master a Product Ownership v roku 2021

  Verejné tréningy Agile, Scrum Master a Product Ownership v roku 2021

  Online tréningy organizujeme pre širokú verejnosť, ľudí, ktorí sa majú záujem individuálne posunúť svoje vedomosti...

  Tréning Zručný Scrum Master v novembri

  Tréning Zručný Scrum Master v novembri

  ScrumMaster by mal okrem základných agilných princípov veľmi dobre rozumieť aj teórii obmedzení, zavádzaniu zmien...

  Novinky

  Naše Agiloviny

  Nenechajte si ujsť výber toho najlepšieho z Agile, s čím sa stretli naši mentori. Nielen zo sveta produktov, vývoja, tipov a trikov, ale občas aj humoru. Posielame pravidelne, raz za občas :) #QualityOverQuantity

  Posielať na