icon
Zaregistrujte sa u┼ż dnes na na┼íe ob─ż├║ben├ę verejn├ę tr├ęningy v roku 2024. Ru─Ź├şme za vysok├║ spokojnos┼ą (NPS80).
Ôćĺ

­čźú Ke─Ć Agile (ne)funguje: Transparentnos┼ą [webin├ír]

cover

Agile m├í pom├íha┼ą

Ke─Ć som v roku 2007 prv├Żkr├ít ─Ź├ştal o Agile a Scrum, bolo to pre m┼ła a m├┤j vtedaj┼í├ş t├şm skuto─Źne transforma─Źn├í sk├║senos┼ą. V re├ílnom ┼żivote sme zv├Ż┼íili na┼íu produktivitu raketovo.

Bola t├í produktivita v┼íak vtedy v├┤bec d├┤le┼żit├í?

Som presved─Źen├Ż, ┼że to bol ‚byproduct‘, v├Żsledok, ktor├Ż sa stal len v─Ćaka in├ęmu, d├┤le┼żitej┼íiemu v├Żsledku. Zmenila sa toti┼ż spolupr├íca v t├şme a to len v─Ćaka ─Źastej a pravidelnej komunik├ícii. V┼íetci sme zrazu vedeli kam chceme ├şs┼ą, ako tam p├┤jdeme, koho na to budeme potrebova┼ą.

Aj napriek viac ne┼ż 15 rokom, som odvtedy mal iba zop├ír podobn├Żch z├í┼żitkov. Mo┼żno 3 t├şmy boli schopn├ę dosiahnu┼ą tak├║to ├║rove┼ł zjednotenia. M├ílo? Mo┼żno.

Ale ak za┼żijete perfektn├Ż t├şm, stane sa motorom za┼żi┼ą tak├Ż t├şm op├Ą┼ą.
├üno, pr├íve tento v├Żsledok m├┤┼że Agile pom├┤c┼ą dosiahnu┼ą.

Agile po 15 rokoch

Dnes u┼ż Agile vyskakuje vo firm├ích z ka┼żdej strany. Dokonca v niektor├Żch je u┼ż toto slovo pejorat├şvnym synonymom chaosu a nespokojnosti. N├ís v ScrumDesk-u to znepokojuje.

Neirituje n├ís to, ┼że ─żudia takto pou┼ż├şvaj├║ slovo Agile. Pr├íve naopak, irituje n├ís, ┼że ─żudia vo firm├ích nemaj├║ ┼íancu za┼żi┼ą pozit├şvne d├┤sledky. V praxi vid├şme neporozumenie ve─żmi jednoduch├Żch princ├şpov a pravidiel. Ich nepochopenie vedie k nezmyseln├ę mu prisp├┤sobeniu a zbyto─Źnostiam, ktor├ę vadia t├şmom, produktom, firme a aj z├íkazn├şkom. Kto je na vine? Mana┼ż├ęr? Scrum Master? Agile kou─Ź? Nejak├Ż in├Ż ‚ON‘?

Nemysl├şm si, ┼że m├í zmysel niekoho z tak├ęhoto vn├şmania Agile obvi┼łova┼ą. Zmysluplne je tento stav napravi┼ą. A pr├íve o to sa pok├║sime v na┼íich webin├íroch zameran├Żch na typick├ę chyby, ktor├ę v strednodobom a dlhodobom poh─żade pokazia t├şmy a ich produkty. Preto┼że veci sa maj├║ robi┼ą poriadne.

Ke─Ć Agile (ne)funguje – Transparentnos┼ą
Webinár

Na┼ía cesta za─Ź├şna z├íkladom ka┼żdej agilnej met├│dy. Transparentnos┼ąou, ktor├í je viac ne┼ż len te├│ria a fr├íza vyslovovan├í va┼íimi Scrum Mastrami alebo Agile kou─Źmi. 

Bude to ─Ćal┼íie bla bla bla, te├│ria a om├í─Źky?  Naopak. Na praktick├Żch pr├şkladoch vysvetl├şme ─Źo sa mysl├ş pod pojmom transparentnos┼ą a pre─Źo ju vo firme ─Źeliacej zmen├ím a tlakom mus├şte ma┼ą.

agenda calendar kalendar

15. November 2023, 16:00-16:45

ciele goals
  • Vysvetl├şme, ┼że transparentnos┼ą neznamen├í byrokraciu a vykazovanie ako v├ís mo┼żno o tom presvied─Źaj├║.
  • Uk├í┼żeme, ┼że transparentnos┼ą nie je o ├║plnom popise po┼żiadaviek.
  • Uk├í┼żeme, ┼że transparentnos┼ą nie je o kapacite a hodin├ích.
  • Uk├í┼żeme, ┼że transparentnos┼ą v skuto─Źnosti potrebuje t├şm a nie z├íkazn├şk.

Pribl├ş┼żime dostato─Źn├║ ├║rove┼ł transparentnosti z viacer├Żch perspekt├şv tvorby produktu, ktor├║ u┼ż ─Ćal┼í├ş de┼ł m├┤┼żete vo firme vysk├║┼ía┼ą a validova┼ą.

Registrácia

Te┼í├şme sa na 20 min na┼íich my┼ílienok a 25 min├║t va┼íich ot├ízok a spolo─Źn├Żch odpoved├ş. Spolu budeme objavova┼ą d├┤le┼żitos┼ą transparentnosti v Agile a pre─Źo je to k─ż├║─Ź k ├║spechu. Pridajte sa k n├ím a zlep┼íite svoje znalosti o Agile.

WebinárAgilePrednáška

Mohlo by V├ís zauj├şma┼ą

Scrum Majster, Master a Maestro

Scrum Majster, Master a Maestro

─îlovek v roli Scrum Master prech├ídza v├Żvojom ako v akejko─żvek inej role. Nepoznanie stup┼łov rozvoja Scrum Master vedie,...

­čźú Ke─Ć sa stretne Scrum Majster, Master a Maestro. [webin├ír]

­čźú Ke─Ć sa stretne Scrum Majster, Master a Maestro. [webin├ír]

Webin├ír o spr├ívnom nastaven├ş transparentnosti v Agile tak, aby sa z nej nestala zbyto─Źn├í byrokracia a aby pom├íhala...

Webin├ír: Transparentnos┼ą v Agile

Webin├ír: Transparentnos┼ą v Agile

Webin├ír Transparentnos┼ą v Agile. Odha─żte, ako prekon├íme nedostatky v h─║bke pochopenia a aplik├ície Agile princ├şpov,...

Novinky

Naše Agiloviny

Nenechajte si ujs┼ą v├Żber toho najlep┼íieho z Agile, s ─Ź├şm sa stretli na┼íi mentori. Nielen zo sveta produktov, v├Żvoja, tipov a trikov, ale ob─Źas aj humoru. Posielame pravidelne, raz za ob─Źas :) #QualityOverQuantity

Posiela┼ą na

spracovan├şm osobn├Żch ├║dajov

─Äakujeme