Karol Kocúr

Karol začal svoju kariéru v rýchlo rastúcej medzinárodnej firme zameranej na telekomunikačných zákazníkov. Bol zodpovedný za zostavenie viacerých developerských Scrum tímov, ktoré vedeli dodať produkty rýchlejšie vo veľmi komplexných oblastiach, v spolupráci s predajcami a zahraničnými zákazníkmi.

V tomto čase Karolov záujem o Agile rástol, mal rád energiu tímov, samo organizačný aspekt práce a blízku spoluprácu so zákazníkmi. Bol jeden z prvých vo firme, ktorí začali s agilnou transformáciou tímov v prostredí, ktoré na to nebolo pripravené. Úspech jeho tímov naštartoval najkomplexnejšiu transformáciu na Slovensku (4000 ľudí), pri ktorej dnes pomáha ScrumDesk.

V roku 2019 sa Karol pripojil k ScrumDesku ako mentor zameraný na Agilné transformácie, aktivity spojené so stratégiou, mentoring tímov a tréningy.

Ako SAFe (Scaled Agile Framework) Program Konzultant je Karol zodpovedný za dizajn, tréning, exekúciu a podporu SAFe implementácie pre ScrumDesk klientov.

Karol je tiež jedným z najúspešnejším organizátorov hackatónov na Slovensku a spoluzakladateľ komunít ako Agile@Slovakia a Scaled Agility komunita.

Rozhovor s Karolom

Konzultantské služby

Profesionálne skúsenosti

  • Viacero manažérskych rolí.

  • Dizajn tímov, zaškolenie, koučing a vedenie.

  • Mentoring a tréning agilných praktík.

  • Automatizácia a praktiky s ňou spojené.

  • Dizajn organizácie.

  • Spolupráca so stakeholdermi, klientmi a manažmentom.

Certifikácie

Scaled Agile Framework Program Consultant

Certified Product Owner

Certified Scrum Master

Jazyky

Angličtina, nemčina (pokročilý), slovenčina

Referencie

Orange, Scheidt & Bachmann Parking Soltutions, Scheidt & Bachmann Fuel Retail Soltutions, T-Systems, Tatra banka

Naši mentori