fbpx
icon
Online tréning | Základy Agile a Scrum s Romanom Pieronom | 02.11.2021
Viac informácií →

ScrumImpulz 2018, predstavujeme Martina Strigača, CEO Sygic

Spíker ScrumImpulz 2018

Martin Strigač, CEO Sygic

„Pracovať Agilne s rozumom“

Martin začal svoju púť v IT svete v Žiline ešte na škole, a neskôr, počas svojej kariéry, pracoval na rôznych pozíciách.

Keď sa ako vedúci softvérových tímov a neskôr ako riaditeľ divízie dostal k Agile, produkt vyvíjaný pre zdravotné poisťovne bol z pohľadu klienta ale aj používateľov, veľmi úspešný.

V spolupráci so scrummastrami, produktovými vlastníkmi a aj vďaka zapojeniu samotných tímov, manažmentu spoločnosti a klientov agile transformácia nebola neprekonateľným problémom.

Martin pokračoval vo firme, ktorú dnes len málokomu musíme predstavovať, v spoločnosti Sygic. Ako šéfovi B2B divízie sa podarilo rozšíriť biznis aj do nových oblastí.

Kontrakty sa však museli zmeniť a prispôsobiť tak, aby vyhovovali agilným princípom tvorby produktu. Praktické skúsenosti s agilnými kontraktmi má na Slovensku len niekoľko firiem a Sygic je jednou z prvých spoločností, ktorej sa to podarilo s nadnárodným zahraničným klientom, ktorý nie je zvyknutý pracovať agilne.

Čo sa dozviete z Martinovho príspevku?

  1. Konečne odpovede pre snáď najčastejšiu otázku už od prvého ročníka ScrumImpulz. Ako na agilné kontrakty?
  2. Spoznáte ako Sygic vytvára produkt, ktorého vývoj je transparentným tak pre klienta, ako aj členov vývojového tímu.
  3. Dozviete sa ako je klient vtiahnutý do vývoja a smerovania produktu, ale aj o nastavenej forme spolupráce a komunikácie.

Pozývame vás na šiesty ročník konferecie o agilných praktikách ScrumImpulz 2018, ktorá sa uksutoční 31.5.2018 v Hoteli Chopin v Bratislave.

Mohlo by Vás zaujímať

Continuous Delivery Pipeline je tepna SAFe

Continuous Delivery Pipeline je tepna SAFe

Ak je PI Planning "tlkot srdca" SAFe-u, CDP je jeho hlavnou tepnou. Predstavuje cestu riešení, nových funkcionalít či...

Ako nepísať požiadavky v Agile? Procesné kroky.

Ako nepísať požiadavky v Agile? Procesné kroky.

Ako správne písať požiadavky v agile? Typické chyby pri písaní user story. Product ownership zmysluplne....

Bezpečný Agile

Bezpečný Agile

Veľa firiem sa rozhodlo implementovať SAFe preto, aby vyriešili svoje problémy, ale tak ako pre ostatné agilné frameworky,...

Novinky

Naše Agiloviny

Nenechajte si ujsť výber toho najlepšieho z Agile, s čím sa stretli naši mentori. Nielen zo sveta produktov, vývoja, tipov a trikov, ale občas aj humoru. Posielame pravidelne, raz za občas :) #QualityOverQuantity

Poslať na