Náš príbeh

scrumdesk kozultacny tim

Spoločnosť ScrumDesk sa oblasti agilného vývoja aktívne venuje od roku 2008 ako prvá na Slovensku.

História spoločnosti ScrumDesk sa začina v roku 2007, kedy sme hľadali proces pre vývojový tím, ktorý sa pomerne prudko rozrástol. Prirodzená komunikácia nám začala zlyhávať, ľudia hľadali postupy, obávali sa zlyhania a pýtali si proces, ktorý by im umožnil pracovať efektívne.

Ako dobrý kandidát sa nám ukazoval Rational Unified Proces, ktoré však pri bližšom preskúmaní odhalil svoju zložitosť a finančnú náročnosť.

Páčila sa nám však možnosť priebežného prispôsobovania a tak sme aspoň na začiatku začali práve s RUP. Zaujala nás predovšetkým aplikácia iteratívnych prístupov.

No po niekoľkých mesiacoch nastal zlom v podobe knihy Scrum a XP zo zákopov. Kresba Kanban tabule na obálke nás zaujala.

Bola to transparentnosť, viditeľnosť, ktorá nás oslovila. Predstava, že fyzická tabuľa môže nahradiť Microsoft Project bola neuveriteľná až kým sme ju nevyskúšali aj v jednom tíme. Odrazu sa zjavil ten AHA moment!

Keďže sme boli distribuovaní, tak sme chceli mať tabuľu dostupnú pre všetkých v tíme bez ohľadu na lokalitu. Chceli sme si zjednodušiť život bez potreby zdĺhavého počítania hodína a aktualizácie grafov. A tak, v spojení so skvelou technológiout, sme v priebehu niekoľkých večerov postavili základ nášho produktu, aplikácie ScrumDesk – nástroja riadenia projektov pre agilné tímy. V tej dobe sa produkt nazýval ScrumBoard. Okamžite od začiatku sme ho nasadili na interné projekty a začali ho zlepšovať.

Po pár mesiacoch sme s ním vyšli na globálny trh, kde sme sa zaradili medzi prvé nástroje podporujúce Scrum a Agile. Naša aplikácia bola piatou aplikáciou na svete, ktorá poskytovala podporru v tej dobe tak novým agilným postupom.

Počas niekoľkoročnej prevádzky sme začali pozorovať nový jav. Ľudia začali aplikovať Scrum, no neporozumeli princípom, filozofii Agile. Začali používať nové pojmy bez chápania ich hlbšieho významu a dôležitosti zmeny. Začali sme tak podporovať klientov aj prostredníctvom konzultačných služieb. Najprv v krajinách mimo Slovenska, neskôr aj na Slovensku a v Čechách.

Naša misia

Umožniť ľuďom stať sa zmysluplne agilnejšími.

Empower people to become meaningfully Agile.

Dôvod našej existencie vidíme v umožnení ľuďom prežiť vo volatilnom prostredí, v ktorom musia vedieť zmysluplne vytvárať zmysluplné produkty.

Nechceme sa stať ďalšími kazateľmi o Agile. Máme osobné skúsenosti ako agilné praktiky a spôsob uvažovania pomohol ľuďom zabojovať v priestore, ktorého podmienky sa neustále menia, zvládnuť zmeny a udržať sa v ňom.

Naše hodnoty

Zmysluplnosť

Sme presvedčení, že Agile musí byť nastavené zmysluplne. Nie vždy a každému môže Agile pomôcť.

Sme presvedčení, že pre úspešné zavedenie agilných praktík je potrebné poznať aktuálny stav klienta, jeho biznisu, produktov, procesov, nástrojov. Ľudí, ktorí u klienta pracujú. Poznať zákazníkov, pre ktorých klient pracuje.

Chceme poznať vašu víziu, ciele a stratégiu. Aby sme vedeli vybrať zmysluplné agilné praktiky, aby sme vedeli vám túto zmenu nadizajnovať a pomôcť so samotnou transformáciou.

Férovosť

Sme ku klientovi féroví. Nechceme nikoho zavádzať planými sľubmi. Zároveň to očakávame aj od našich klientov a spolupracovníkov.

Agile je založené na úzkej spolupráci. Aj naša spolupráca v tíme a s klientmi je veľmi úzka. Mnohokrát na osobnej, niekedy až priateľskej úrovni. Iba v dôvernom prostredí sa dajú náročné zmeny prekonať ľahko.

Zavedenie agilných praktík sa nedá nakresliť a naplánovať do poslednej bodky. Tento proces je o kontinuálnych zmenách.

Na takto dlhé a náročné zmeny je zmysluplné byť navzájom k sebe féroví. Naše programy a tréningy sú vždy navrhnuté tak, aby sme zbytočne nečerpali vaše prostriedky, či už finančné, alebo kapacitné.

Empatia

Chápeme, že zmena nie je jednoduchá. Veď koľkí z nás majú radi zmeny. Zmeny si vyžaduje energiu, čas, prostriedky. Počas zmeny navyše produkujeme menej výsledkov.

Nie každý má priestor pre zmeny a zavádzanie agilných praktík. Našou snahou je pochopiť vašu aktuálnu situáciu, pomôcť vám nájsť vyhovujúce prístupy, alebo úplne zmeniť a prispôsobiť naše prístupy tak, aby sme vám pomohli prekonať proces zmeny.

Sme pripravení vám pomôcť aj pri budovaní dôvery pred vašimi klientmi a manažmentom.

Odvaha

Ak sa stanete našim klientom, nenecháme vás v komfortnej zóne. Pokúsime sa vás zlepšiť, posunúť na vyšší stupeň fungovania firmy, ktorá počúva svojich klientov, vie ich pozitívne prekvapiť svojimi hodnotnejšími produktmi. Stanete sa firmou, ktorá vie tieto produkty tvoriť efektívnejšie a predovšetkým transparetne v dôvere.

Neobávame sa povedať aj nepríjemné informácie. Je lepšie si problém uvedomiť a zareagovať na neho. Aj preto vám otvorene s odvahou povieme o vašich potenciáloch pre zlepšenie. Dúfame, že spätnú väzbu radi prijmete.

Ak budeme robiť veci stále rovnako, dostaneme iba rovnaký výsledok.  

Čím sa líšime?

Aplikácia pre Agile projektový manažment v kombinácii s konzultáciami Agile a Agile koučingom vytvárajú symbiózu, ktoré sú svojou zmysluplnosťou jedinečné.

Produkt ScrumDesk je určený pre projektové riadenie vývoja prostredníctvom Scrum metódy. Vznikol ako výsledok učenia sa o Scrume a Agile samotnom aj za pomoci mnohých expertov v oblasti Agile. Produkty sú používané viac ako 40 000 spoločnosťami (komerčnými aj non-profit) v EU, USA a krajinách BRIC (Brazília, Rusko, India, Čína a Južná Afrika) a viac než 400 univerzitami.

Skúsenosti získané pri jeho vývoji a spolupráci s našimi zákazníkmi sme neskôr rozšírili aj o konzultačné služby venované problematike Agile.

Počas nášho pôsobenia:

  • Pomohli sme viac než 1000 ľuďom začať používať Agile, Scrum, Kanban, Scrumban, DevOps, SAFe a LeSS.

  • Viac ako 15 rokov učíme agile formou praktických seminárov. Naši tréneri aktívne pôsobili v krajinách ako Slovensko, Česká republika, Rakúsko, Nemecko, Francúzsko, Veľká Británia, Švajčiarsko a Spojené štáty.

  • Boli sme súčasťou života viac než stovky tímov, ktoré zavádzali Agile. Tímov, ktoré pracujú v startupoch, malých spoločnostiach, ale aj medzinárodných a offshore spoločnostiach pôsobiacich v Európe, USA a Indii.

  • Aktívne sme v Európe podporovali konferencie o Agile (ScrumImpulz, Agile Eastern Europe, Agile Lean Europe, Agile Processes, Agile Prague).

  • Vybudovali sme partnerstvá aj v zahraničí, ktoré umožňujú pomáhať distribuovaným tímom v rámci EU, USA, Kanady a Indie.

V neposlednej rade sa snažíme podporovať aj evanjelizáciu moderných postupov vývoja produktov prostredníctvom podpory slovenskej agilnej komunity Agile@Slovakia.

Najnovšie články

ScrumImpulz’24: Agile (ne)funguje

ScrumImpulz’24: Agile (ne)funguje

Jediná slovenská konferencia o Agile, konferencia ScrumImpulz bude aj tento rok! Posledné roky vidím v praxi mnohé jednoducho...

Webinár #5: Ako na tímové dysfunkcie?

Webinár #5: Ako na tímové dysfunkcie?

Každá organizácia postavená na tímovej spolupráci hľadá ľudí, ktorí do tímu prinesú výkon, znalosti a schopnosti....

Webinár #4: Inšpirácie zo sveta pre lepšie Agile na Slovensku

Webinár #4: Inšpirácie zo sveta pre lepšie Agile na Slovensku

The State of Agile je najstarší zdroj o stave Agile vo svete, ktorý už skoro druhé desaťročie ponúka inšpirácie...

Novinky

Naše Agiloviny

Nenechajte si ujsť výber toho najlepšieho z Agile, s čím sa stretli naši mentori. Nielen zo sveta produktov, vývoja, tipov a trikov, ale občas aj humoru. Posielame pravidelne, raz za občas :) #QualityOverQuantity

Posielať na

spracovaním osobných údajov

Ďakujeme