Domov / Náš príbeh
V tomto roku sme hľadali proces pre vývojový tím, ktorý sa pomerne prudko rozrástol. Prirodzená komunikácia nám začala zlyhávať, ľudia hľadali postupy, obávali sa zlyhania a pýtali si proces, ktorý by im umožnil pracovať efektívne.
Ako dobrý kandidát sa nám ukazoval Rational Unified Proces, ktoré však pri bližšom preskúmaní odhalil svoju zložitosť a finančnú náročnosť. Páčila sa nám však možnosť prispôsobenia a tak sme aspoň na začiatku začali práve s RUP. Aj pre aplikáciu iteratívnych prístupov. No po pár mesiachoch nastal zlom v podobe knihy Scrum a XP zo zákopov. Kresba Kanban tabule na obálke nás zaujala.
Bola to práve viditeľnosť, ktorá nás oslovila. Predstava, že fyzická tabuľa môže nahradiť Microsoft Project bola neuveriteľná až kým sme ju nevyskúšali aj v jednom tíme. Odrazu sa zjavil ten AHA moment!
Keďže sme boli distribuovaní, tak sme chceli mať tabuľu dostupnú pre všetkých v tíme bez ohľadu na lokalitu. Chceli sme si zjednodušiť život bez potreby zdĺhavého počítania hodína a aktualizácie grafov. A tak, v spojení so skvelou technológiou Windows Presentation Foundation spoločnosti Microsoft, sme v priebehu niekoľkých večerov postavili základ nášho produktu ScrumDesk – nástroja riadenia projektov pre agilné tímy. V tej dobe sa produkt nazýval ScrumBoard. Okamžite od začiatku sme ho nasadili na interné projekty a začali ho zlepšovať.
Po pár mesiacoch sme s ním vyšli na globálny trh, kde sme sa zaradili medzi prvé nástroje podporujúce Scrum a Agile. A počas niekoľkoročnej prevádzky sme začali pozorovať nový jav. Ľudia začali aplikovať Scrum, no neporozumeli princípom, filozofii Agile. Začali používať nové pojmy bez chápania ich hlbšieho významu a dôležitosti zmeny. Začali sme tak podporovať klientov aj prostredníctvom konzultačných služieb. Najprv v krajinách mimo Slovenska, neskôr aj na Slovensku a v Čechách.
Produkt ScrumDesk je určený pre projektové riadenie vývoja prostredníctvom Scrum metódy. Vznikol ako výsledok učenia sa o Scrume a Agile samotnom aj za pomoci mnohých expertov v oblasti Agile. Produkty sú používané viac ako 17 000 spoločnosťami v EU, USA a krajinách BRIC (Brazília, Rusko, India, Čína a Južná Afrika).
Skúsenosti získané pri jeho vývoji a spolupráci s našimi zákazníkmi sme neskôr rozšírili aj o konzultačné služby venované problematike Agile.
V neposlednej rade sa snažíme podporovať aj evanjelizáciu moderných postupov vývoja produktov prostredníctvom podpory slovenskej agilnej komunity Agile@Slovakia.
Každá firma je unikátna, a preto nám záleží na tom, aby sme ponúkli čo najzmysluplnejšie riešenie vašich očakávaní.
Súhlasím so zásadami ochrany osobných údajov
Aj v roku 2023 sa od našich Agile koučov môžete naučiť praktické informácie o Agile, Scrum, Scrum Master a Product...
Kedy zaviesť Agile? V článku priblížime, ako sa rozhodnúť, v akých situáciách má zmysel zavádzať Agile. Článok...
Pre každého, kto vstupuje do sveta Agile a Scrum a hľadá informácie o tréningoch a certifikáciách sme pripravili...
Nenechajte si ujsť výber toho najlepšieho z Agile, s čím sa stretli naši mentori. Nielen zo sveta produktov, vývoja, tipov a trikov, ale občas aj humoru. Posielame pravidelne, raz za občas :) #QualityOverQuantity