Náš príbeh

História

Spoločnosť ScrumDesk sa oblasti agilného vývoja aktívne venuje od roku 2008 ako jedna z prvých na Slovensku.

V tomto roku sme hľadali proces pre vývojový tím, ktorý sa pomerne prudko rozrástol. Prirodzená komunikácia nám začala zlyhávať, ľudia hľadali postupy, obávali sa zlyhania a pýtali si proces, ktorý by im umožnil pracovať efektívne.

Ako dobrý kandidát sa nám ukazoval Rational Unified Proces, ktoré však pri bližšom preskúmaní odhalil svoju zložitosť a finančnú náročnosť. Páčila sa nám však možnosť prispôsobenia a tak sme aspoň na začiatku začali práve s RUP. Aj pre aplikáciu iteratívnych prístupov. No po pár mesiachoch nastal zlom v podobe knihy Scrum a XP zo zákopov. Kresba Kanban tabule na obálke nás zaujala.

Bola to práve viditeľnosť, ktorá nás oslovila. Predstava, že fyzická tabuľa môže nahradiť Microsoft Project bola neuveriteľná až kým sme ju nevyskúšali aj v jednom tíme. Odrazu sa zjavil ten AHA moment!

Keďže sme boli distribuovaní, tak sme chceli mať tabuľu dostupnú pre všetkých v tíme bez ohľadu na lokalitu. Chceli sme si zjednodušiť život bez potreby zdĺhavého počítania hodína a aktualizácie grafov. A tak, v spojení so skvelou technológiou Windows Presentation Foundation spoločnosti Microsoft, sme v priebehu niekoľkých večerov postavili základ nášho produktu ScrumDesk – nástroja riadenia projektov pre agilné tímy. V tej dobe sa produkt nazýval ScrumBoard. Okamžite od začiatku sme ho nasadili na interné projekty a začali ho zlepšovať.

Po pár mesiacoch sme s ním vyšli na globálny trh, kde sme sa zaradili medzi prvé nástroje podporujúce Scrum a Agile. A počas niekoľkoročnej prevádzky sme začali pozorovať nový jav. Ľudia začali aplikovať Scrum, no neporozumeli princípom, filozofii Agile. Začali používať nové pojmy bez chápania ich hlbšieho významu a dôležitosti zmeny. Začali sme tak podporovať klientov aj prostredníctvom konzultačných služieb. Najprv v krajinách mimo Slovenska, neskôr aj na Slovensku a v Čechách.

Čím sa líšime?

Naše softvérové riešnie v kombinácii s agilným koučingom vytvárajú symbiózu, ktorá je v strede Európy jedinečná.

Produkt ScrumDesk je určený pre projektové riadenie vývoja prostredníctvom Scrum metódy. Vznikol ako výsledok učenia sa o Scrume a Agile samotnom aj za pomoci mnohých expertov v oblasti Agile. Produkty sú používané viac ako 17 000 spoločnosťami v EU, USA a krajinách BRIC (Brazília, Rusko, India, Čína a Južná Afrika).

Skúsenosti získané pri jeho vývoji a spolupráci s našimi zákazníkmi sme neskôr rozšírili aj o konzultačné služby venované problematike Agile.

Počas pôsobenia spoločnosti:

  • Pomohli sme viac ako 1000 ľuďom spoznať Scrum a Agile.
  • Viac ako 5 rokov učíme agile formou praktických seminárov. Naši tréneri aktívne pôsobili v krajinách ako Slovensko, Maďarsko, Nemecko a Francúzsko.
  • Boli sme súčasťou života niekoľko desiatok tímov, ktoré zavádzali Agile. Tímov, ktoré pracujú v startupoch, malých spoločnostiach, ale aj medzinárodných a offshore spoločnostiach pôsobiacich v Európe, USA a Indii.
  • Aktívne sme v Európe podporovali konferencie o Agile (ScrumImpulz, Agile Eastern Europe, Agile Lean Europe, Agile Processes, Agile Prague).
  • Vybudovali sme partnerstvá aj v zahraničí, ktoré umožňujú pomáhať distribuovaným tímom v rámci EU, USA, Kanady a Indie.

V neposlednej rade sa snažíme podporovať aj evanjelizáciu moderných postupov vývoja produktov prostredníctvom podpory slovenskej agilnej komunity Agile@Slovakia.

Najnovšie články

Bezpečný Agile

Bezpečný Agile

Veľa firiem sa rozhodlo implementovať SAFe preto, aby vyriešili svoje problémy, ale tak ako pre ostatné agilné frameworky,...

Užitočné inšpirácie pre retrospektívu

Užitočné inšpirácie pre retrospektívu

Veľmi dobre si aj z osobnej skúsenosti uvedomujeme, že pri množstve práce a tlaku okolností, je často náročné dokázať...

Retrospektíva je nielen o efektivite

Retrospektíva je nielen o efektivite

Ľudia chcú byť lepší   Retrospektíva je jedna z najdôležitejších a zároveň najviac podceňovaných...

Novinky

Naše Agiloviny

Nenechajte si ujsť výber toho najlepšieho z Agile, s čím sa stretli naši mentori. Nielen zo sveta produktov, vývoja, tipov a trikov, ale občas aj humoru. Posielame pravidelne, raz za občas :) #QualityOverQuantity

Poslať na