icon
Zaregistrujte sa už dnes na naše obľúbené verejné tréningy v roku 2024. Ručíme za vysokú spokojnosť (NPS80).
background-pattern

Osobný koučing Scrum Mastra

Osobný koučing

Scrum Mastra

Podporte rozvoj Scrum Mastrov koučingovou formou zameranou na osobné ciele v súlade s potenciálom schopností koučovaného, agilnými princípmi a cieľmi organizácie.

img
icon
Pre koho
Scrum Master, ktorý má záujem o osobný rast. Firma, ktorá chce zlepšiť schopnosti Scrum Mastrov.
icon
Trvanie
Podľa dohody.
icon
Forma
Osobné alebo online stretnutia. Typicky jednohodinový formát.
Náš prístup

Osobný
Koučing

Zamerajte sa s pomocou kouča na otázky, ktoré vás posunú smerom k profesionálnejšiemu Scrum Mastrovi. Získajte väčšiu sebaistotu vo vašej roli a pridajte do vášho kufríka aj nové schopnosti.

Úroveň
Organizácia

Na úrovni spoločnosti vám pomôžeme pri zriadení riadenia a zmeny organizácie založenej na Value Streams na základe produktového portfólia, aby sme dosiahli rýchlejší čas uvedenia na trh, menej závislostí a plynulejšie riadenie vývoja produktu.

Zvyčajne sa prispôsobuje aj organizačná štruktúra, procesy a role.

Zavedenie SAFe bude v gescii transformačnej skupiny (tzv. LACE), s ktorou budú spolupracovať certifkovaní programoví konzultanti.

Úroveň
Portfólio, Programy, Produkty

Na úrovni Portfólia pomôže ScrumDesk mentor nastaviť portfóliové backlogy nevyhnutné pre vývoj zložitých produktov. Pomôžeme identifikovať iniciatívy, epiky, priorizovať ich, nastaviť procesy a nástroje, metriky a ceremoniály. Pomôžeme zapojiť zainteresovaných do agilnejšieho spôsobu práce.

Na úrovni Programu zosúladíme viacero produktov nevyhnutných pre dodanie väčšieho riešenia alebo produktu zostaveného z viacerých iných produktov.

Budeme mentorovať hlavných produktových vlastníkov/manažérov produktov pri príprave programového backlogu, priorizácii zložitých požiadaviek, plánovaní a vyhodnocovaní stavu programu.

Na úrovni Produktu sa zameriavame na vývoj produktov viacerými tímami alebo dodávateľmi. Navrhneme a implementujeme ceremónie na zvýšenie zosúladenia viacerých tímov, pripravíme požiadavky správne, vizualizujeme závislosti, pomôžeme s plánovaním, vykonávaním a riadením vývoja takýchto produktov.

Ako to
prebieha

SAFe transformácia prebieha ako agilný projekt.

Pracuje na nej váš interný tím (tzv. LACE tím) so skupinou ScrumDesk konzultantov, ktorí budú aktívne zapojení do procesu zmeny.

Budeme pracovať s backlogom SAFe transformácie. Nastavíme spolu ciele transformácie a vyberieme najdôležitejšie problémy organizácie.

Budeme plánovať štvrťročné aj dvojtýždenné iterácie. Budeme sa pravidelne stretávať ohľadom realizácie. Budeme transparentne komunikovať s ľuďmi, ktorých sa transformácia dotkne.

roadmap
Tatra banka
Telekom
Scheidt and Bachmann
Orange

Dlhodobo som si myslel, že ako Scrum Master pracujem správne. Po roku sa však začal u mňa prejavovať stres z pocitu neustáleho ‚boja‘ s ľuďmi vo firme. Nakoniec sa ukázalo, že problém mám ja. Kouč zo ScrumDesku mi počas niekoľkých stretnutí pomohol identifikovať a preniesť sa cez moje obavy a navyše aj dosiahnuť vlastné očakávania na spokojnejšie fungovanie.

Scrum Master, telekomunikačný sektor

Články pre Scrum Mastra

Scrum Majster, Master a Maestro

Scrum Majster, Master a Maestro

Človek v roli Scrum Master prechádza vývojom ako v akejkoľvek inej role. Nepoznanie stupňov rozvoja Scrum Master vedie,...

🫣 Keď sa stretne Scrum Majster, Master a Maestro. [webinár]

🫣 Keď sa stretne Scrum Majster, Master a Maestro. [webinár]

Webinár o správnom nastavení transparentnosti v Agile tak, aby sa z nej nestala zbytočná byrokracia a aby pomáhala...

Daily stand-up dobre VIII – Online prostredie

Daily stand-up dobre VIII – Online prostredie

Distribuovanosť tímu sa označuje často ako obmedzenie agility. Nemusí to ale platiť pre daily stand-up....

Novinky

Naše Agiloviny

Nenechajte si ujsť výber toho najlepšieho z Agile, s čím sa stretli naši mentori. Nielen zo sveta produktov, vývoja, tipov a trikov, ale občas aj humoru. Posielame pravidelne, raz za občas :) #QualityOverQuantity

Posielať na

spracovaním osobných údajov

Ďakujeme