icon
V máji a júni vás pozývame na tréningy Základy Agile a Scrum a Scrum Mastership zmysluplne.
background-pattern

Firma
Agile Transformácia

Zmeňte hodnoty, princípy, praktiky, procesy a organizáciu firmy tak, aby ste dodávali zmysluplné produkty rýchlejšie.

img
Tatra banka
Telekom
Scheidt and Bachmann
Orange
USS united states steal
Ceska Pojistovna
T-Systems

Náš prístup

Cesta rozvoja
Firmy

Zavedenie agilných praktík je komplexný a náročný projekt zmeny organizácie v celej šírke. S agilnými praktikami sa dá začať jednoducho, v tímoch. Toto inkubačne obdobie zvyčajne končí úspechom. Problém však nastáva pri škálovaní Agile do ďalších častí firmy, alebo dokonca do všetkých vrstiev firmy. Naša spoločnosť má s agilnými transformáciami skúsenosti už viac než 10 rokov. Pre klientov túto zmenu navrhneme. Pomáhame zostaviť zmenový tím. Navrhneme aktivity z pohľadu 14 perspektív. Pomôžeme vám nastaviť fázy Agile transformácie. Navrhneme plán jej realizácie. Zároveň sa aktívne zapojíme a podporíme vaše tímy ako súčasť manažmentu zmeny. Program agile transformácie vlastníte vy. My pomáhame klientom prekonať túto zmenu pokojnejšie.

Cesta rozvoja Agilná firma

roadmap

Ponuka produktov pre firmy

offers-icon

Tréningy

Agile
Transformácia

Workshopy a tréningy o Agile, prípadne SAFe transformácii, vás oboznámia o procese Agile transformácie a príprave organizácie na túto zmenu.

 • Čo je Agile, jeho výhody a nevýhody pre firmu.
 • Ako pripraviť organizáciu na zavedenie Agile a prípadne SAFe.
 • Ako zaviesť Agile do firmy.
offers-icon

Rozvojový program

Agile
Transformácia

Dlhodobý program aktívneho zapojenia ScrumDesk konzultantov vo vašej firme pri zavádzaní agilných praktík. Dizajn, exekúcia a podpora Agile transformácie.

 • Program prispôsobený vašim cieľom, obmedzeniam, biznisu, produktom a zákazníkom.
 • Zmysluplnosť. Nastavenie cieľov a identifikácia príčin, ktoré Agile pomôže vyriešiť.
 • Viac než 10 rokov skúsenosti. 10+ transformácií. 100+ tímov.
 • Pripravené backlogy transformácie, typické roadmapy, metodiky, nastavenia nástrojov.
 • Progamy prispôsobené charakteru tímu. Zmysluplne vybrané agilné praktiky a metodiky.
 • Transparentne. Merateľne. Komunikatívne.
offers-icon

Assessment

Hodnotenie
Agilita firmy

Máte už Agile vo firme zavedené? Hľadáte potenciál pre jeho stabilizáciu a zlepšenie? Hodnotenie agility formy pomôže zhodnotiť implementáciu z viacerých perspektív.

 • 17 hodnotených oblastí.
 • Hodnotenie tímov, ale aj biznisu, prevádzky a manažmentu.
 • Konkrétne odporúčania zmien.
offers-icon

Škálovanie

Agile
Škálovanie

Program škálovania Agile s implementáciou Scaled Agile Framework, LeSS Huge, alebo iných rámcov pre škálovanie. Profesionálni certifikovaní konzultanti s osobnou pracovnou skúsenosťou s vývojom reálnych produktov.

 • Zmysluplný výber frameworku pre škálovanie Agile.
 • Osobná podpora transformačných tímov počas dizajnu a exekúcie škálovania.
 • Organizačná štruktúra. Portfólio. Procesy. Metodiky. Nástroje.
 • Výchova interných rolí pre podporu organizácie po ukončení nášho zapojenia.
 • Schopnosť prakticky podporiť aj komplexné produkty a riešenia.

ScrumDesk vniesol do celej našej firmy a jej produkcie transparentnosť. Bol to náročný program zmeny, ale s veľmi pozitívnym výsledkom. Dokonca počas Covid-19. CEO, Scheidt-Bachmann Parking

FAQ

Agilné princípy, praktiky a metodiky sú vhodné pre každú firmu, jej oddelenia, alebo tímy, ktoré čelia častým zmenám, tvoria komplexné produkty, alebo ich potrebujú prispôsobovať. Agile sme pomáhali zavádzať aj v marketingových, obchodných a HR oddeleniach. Transformovali sme aj tímy prevádzky. Firmy, ktorých produkty boli nielen softvér, ale aj hardvér, alebo fyzické produkty používané vo výrobe. eCommerce spoločnosti.

Chápeme vašu obavu. Konzultačné služby majú svoju cenu, ktorá nie je najnižšia. Náš prístup je pomôcť naštartovať čo najskôr vaše interné zdroje a kapacity. Pre zníženie ceny máme pripravené hotové šablóny, metodiky, nastavenia nástrojov tak, aby ste ich vedeli sami zmysluplne prispôsobiť vašej realite a potrebám. Máte na výber rôzne formy našej podpory. Sme pripravení naučiť vaše interných agentov zmeny a poskytnúť im podporu tak, aby boli schopní zaviesť Agile aj samostatne. Nemusíme byť so všetkými vašimi tímami. Aj my máme radi zmysluplnosť v našej práci.

Program transformácie jedného tímu približne 3 mesiace. Toto je obdobie pre zastabilizovanie zmeny v správaní sa ľudí. Je dané psychológiou človeka v zmene. Tím je produktívny už v prvých dvoch týždňoch, nemajte obavy, že musíte zastaviť firmu na niekoľko mesiacov. V prípade viacerých tímov, alebo väčšieho záberu jeden ScrumDesk mentor vie podporiť dve skupiny paralelne. Ak potrebujete transformáciu urýchliť, podporíme vás súčasne viacerí. Celkový rozsah transformácie je typicky 6-9 mesiacov pre firmu s 5+ tímami.

Správnou odpoveďou je koľko energie ste ochotní investovať vy. Pre Agile transformáciu odporúčame vyhradiť malý základný tím 3-4 ľudí rôznych rolí. Tento tím zodpovedá za plánovanie, komunikáciu a vedenie transformačných aktivít. V praxi sa stretávame s vyčlenením 30-100% ich kapacít. Čím viac, tým skôr a lepší výsledok transformácie. S týmto tímom spolupracujú počas transformácie ďalšie roly podľa aktuálne riešenej témy. V danom čase môžete rátať s 20% ich krátkodobej kapacity počas niekoľkých dní, max. týždňov.

Mohlo by Vás zaujímať

Webinár #5: Ako na tímové dysfunkcie?

Webinár #5: Ako na tímové dysfunkcie?

Každá organizácia postavená na tímovej spolupráci hľadá ľudí, ktorí do tímu prinesú výkon, znalosti a schopnosti....

Webinár #4: Inšpirácie zo sveta pre lepšie Agile na Slovensku

Webinár #4: Inšpirácie zo sveta pre lepšie Agile na Slovensku

The State of Agile je najstarší zdroj o stave Agile vo svete, ktorý už skoro druhé desaťročie ponúka inšpirácie...

Dušan Kocúrek – Unleashing the Potential | ScrumImpulz 2023

Dušan Kocúrek – Unleashing the Potential | ScrumImpulz 2023

Svet Product Ownershipu sa vyvíja, ale nebojte sa, AI vás nenahradí! Namiesto toho ju prijmite ako silný nástroj na...

Novinky

Naše Agiloviny

Nenechajte si ujsť výber toho najlepšieho z Agile, s čím sa stretli naši mentori. Nielen zo sveta produktov, vývoja, tipov a trikov, ale občas aj humoru. Posielame pravidelne, raz za občas :) #QualityOverQuantity

Posielať na

spracovaním osobných údajov

Ďakujeme