icon
ScrumImpulz 2024 - International conference on Agile, with world class lineup - 29.5.2024
More information →

Dušan Kocúrek

V roku 2007 bola publikovaná kniha Scrum a XP zo zákopov, Scrum and XP from Trenches od Henrika Kniberga. Táto knižka dala Dušanovi aha! moment, ktorý mu vnukol nápad na ScrumDesk, agilný nástroj pre projektový manažment.

Dušan najprv začal s konzultáciami pre používateľov aplikácie, neskôr sa začal venovať aj konzultáciám v oblasti Agile a transformáciám spoločností. Počas vyvíjania produktu sa naučil ako definovať a iteratívne vybudovať úspešnú globálnu aplikáciu, a zároveň ako aplikovať Agile v produktovom manažmente, vývoji a v ďalších oblastiach.

Spoločnosť ScrumDesk je v porovnaní s inými konzultantmi v Agile a nástrojmi pre projektový manažment unikátna práve tým, že kombinuje skúsenosti z oboch strán.

Ako produktový manažér ScrumDesk Start! je Dušan zodpovedný za víziu, stratégiu a realizáciu produktu.

Ako Head of Consultancy je zodpovedný za víziu, stratégiu, obchod, vzdelanie mentorov a vedenie.

Rozhovor s Dušanom:
Je to vážne, nie je to len biznis

Konzultantské služby

  • Dizajn a vedenie agilných transformácií.
  • Exekúcia a evaluácia prebiehajúcich agilných transformácií.
  • Tréning a mentoring Product Ownerov, Scrum Mastrov a manažmentu.
  • Vedenie ScrumDesk mentorov počas transformácie.
  • Dizajn produktovej vízie, stratégia, propozícia hodnoty, biznis model a backlog.

Profesionálne skúsenosti

  • Softwarový vývoj, stále aktívny.
  • Vedenie R&D pre komplexný systém krízového manažmentu vyvinutý pre Slovenskú vládu (najlepší v post-komunistických krajinách v NATO).
  • Manažment offshore/nearshore vývojových tímov pre viacerých úspešných fintech a produkt vyvíjajúcich klientov v UK, Nemecku a Spojených Štátov.
  • Zakľadateľ Agile@Slovakia, lokálna agilná komunita založená 2010.

Dušan podporoval agilné transformácie u desiatky klientov na Slovensku, v Čechách, Nemecku, Anglicku, Amerike a Švajčiarsku. Pomohol mnohým medzinárodným spoločnostiam v oblasti finančníctva, poisťovníctva, telekomunikácií a ISV sektore.

Certifikácie

Jazyky

Angličtina, slovenčina

Referencie

Asseco Central Europe, Asseco Solutions, AT&T, Azet, EmbedIT, Ferratum, FTP, GymBeam, Heineken, Hollen, Kia, Orange, PosAm, PSS, Raiffeisenbank, Sféra, Siemens, Swiss Re, Sygic, T-Systems, Tatra banka, Vodafone

Novinky

Naše Agiloviny

Nenechajte si ujsť výber toho najlepšieho z Agile, s čím sa stretli naši mentori. Nielen zo sveta produktov, vývoja, tipov a trikov, ale občas aj humoru. Posielame pravidelne, raz za občas :) #QualityOverQuantity

Posielať na

spracovaním osobných údajov

Ďakujeme