Martin Luknič

Martin Luknič, špecialista v oblasti informačných technológií, si prešiel takmer všetkými rolami v oblasti IT a má skúsenosti s vedením a budovaním tímov, ako aj s vedením vlastnej firmy. 

Neskôr sa sústredil na riadenie projektov – najskôr vo waterfall metodológii a postupne sa stal vášnivým stúpencom agilného riadenia projektov.

Za touto zmenou je aj reálny zážitok, kedy chcel jeden zástupca zákazníka vymeniť v riešení jeden modul za iný. Táto výmena by nemala dopad na náklady alebo čas dodania, ale žiaľ táto zmena by spustila zložitý mechanizmus vrátanie otvorenia zmluvy. Týmto si nechcel prejsť ani sám zákazník a tak bol svedkom toho, ako sa dodala funkčnosť, ktorú následne nikto nepoužíval.  

Martinova cesta k agilnému riadeniu v praxi začala u telekomunikačného operátora, kde sa zameriaval na rozvoj IoT témy. Jeho zanietenosť pre agilné metódy viedla k vzniku prvého agilného tímu v organizácii a následnému spusteniu transformácie viacerých tímov v spoločnosti. Neskôr prevzal a šesť rokov vykonával úlohu Produktového vlastníka, kde zohrával kľúčovú rolu pri riadení a priorizácii technických a obchodných požiadaviek.

Martin je schopný komunikovať na rôznych úrovniach riadenia, zúčastňoval sa nastavovania budgetov a navrhoval stratégiu až po úroveň CEO. Okrem toho má množstvo skúseností aj z aktívnej účasti pri stretnutiach a workshopoch s B2B zákazníkmi. 

Vďaka tomu, že má reálne skúsenosti od malých firiem až pod nadnárodné korporácie v spojení so schopnosťou prenášať skúsenosti z rôznych oblastí, je veľmi hodnotným mentorom v oblasti agilného riadenia projektov.

Konzultantské služby

  • Agilná transformácia tímov.
  • Rozvoj Scrum Mastrov a Produktových vlastníkov.
  • Tréninky Product Ownership a Základy Agile a Scrum.
  • Elektronické nástroje (JIRA, BigPicture a iné) pre projektový manažment a ich konfigurácia.

Profesionálne skúsenosti

  • Projekt manažment
  • Product Owner
  • Scrum Master
  • Software development & architecture

Jazyky

Angličtina, slovenčina

Referencie

Digital Systems, Orange, O2, Scheidt & Bachmann FCS, T-Systems, Tatra banka, VŠZP

Novinky

Naše Agiloviny

Nenechajte si ujsť výber toho najlepšieho z Agile, s čím sa stretli naši mentori. Nielen zo sveta produktov, vývoja, tipov a trikov, ale občas aj humoru. Posielame pravidelne, raz za občas :) #QualityOverQuantity

Posielať na

spracovaním osobných údajov

Ďakujeme