ScrumImpulz 2014: Paul Klipp

NAJHORŠIE ZLYHANIA V NAŠOM AGILNOM TÍME

Registrovať sa

Kto to Paul Klipp?

Paul je vlastníkom softvérovej spoločnosti v Poľsku, americký expatriot, manžel a otec, a to, že sa vzdal svojej práce, nechal si narásť vlasy a zabehol ultramaratón pred svojou 40-kou, neznamená, že by trpel krízou stredného veku.

Paul Klipp je skúsený odborník v oblasti agilného vývoja a outsourcingu. V spoločnosti Lunar Logic Polska začínal na oddelení riadenia projektov a pomáhal s vývojom a implementáciou rastovej stratégie spoločnosti.

Paul získal titul MBA na univerzite v Illinois, ktorá sa špecializuje na medzinárodný obchod. Svoju dizertačnú prácu písal na tému o riadení technológií v Južnej Afrike. Doktorát mu bol udelený vo Warwicku.

Od roku 1998 riadi technologické projekty na troch kontinentoch s tímami od 2-250 vývojárov. Podieľal sa na návrhu kritérií pre Technology TOP 100 Awards a dva roky zasadal vo výberovej komisii.

Počas jeho bohatej kariéry je neustále pozývaný a žiadaný ako certifikovaný ScrumMaster a ScrumPractitioner po celom svete. Oslovujú ho ľudia z rôznych oblastí a diskutujú nové technológie.

Prečo si ho vypočuť?

Paul je zakladateľom Lunar Logic Polska, AgileActivist Consulting, Agile Krakow a rôznych komunít podporujúcich agilné princípy. Svoju zanietenosť pre Agile pocítite aj z jeho publikácií. Napríklad, v knihe „Getting Started with Kanban“  opisuje, ako sa bez ohľadu oblasti vášho podnikania stáva nutnosťou robiť veci efektívne.

Hoci Lean metodológie boli vyvinuté vo výrobnom prostredí, veľa „štíhlych“ princípov je aplikovateľných do akéhokoľvek typu podnikania alebo činnosti.

Ak sa chcete viac dozvedieť o jeho inšpiratívnych príspevkoch, odporúčame sa preklikať na Scribd Paula Klippa.

O príspevku

  Agilná organizácia      Kanban   

Paul o svojom príspevku povedal:“Nie som idiot a ani nezamestnávam idiotov, ale počas dvadsiatich rokov tvorby softvérových produktov som niekoľkokrát spravil stupídnosti.

V príspevku zhodnotím najväčšie hlúposti, ktoré som kedy spravil. Sú to však aj hlúposti, ktoré stále vidím robiť iné tímy v rôznych firmách. Možno rozpoznáte hlúposti, ktoré už nerobíte, ale možno rozpoznáte aj také, ktoré stále ešte robí.

ScrumImpulz

Mohlo by Vás zaujímať

ScrumImpulz’24: Agile (ne)funguje

ScrumImpulz’24: Agile (ne)funguje

Jediná slovenská konferencia o Agile, konferencia ScrumImpulz bude aj tento rok! Posledné roky vidím v praxi mnohé jednoducho...

Dušan Kocúrek – Unleashing the Potential | ScrumImpulz 2023

Dušan Kocúrek – Unleashing the Potential | ScrumImpulz 2023

Svet Product Ownershipu sa vyvíja, ale nebojte sa, AI vás nenahradí! Namiesto toho ju prijmite ako silný nástroj na...

Luis Gonçalves: From project centric to product led organization | ScrumImpulz 2023

Luis Gonçalves: From project centric to product led organization | ScrumImpulz 2023

Objavte podnety od Luisa Gonçalvesa, kľúčového rečníka na ScrumImpulz 2023, ktorý presadzuje holistický prístup...

Novinky

Naše Agiloviny

Nenechajte si ujsť výber toho najlepšieho z Agile, s čím sa stretli naši mentori. Nielen zo sveta produktov, vývoja, tipov a trikov, ale občas aj humoru. Posielame pravidelne, raz za občas :) #QualityOverQuantity

Posielať na

spracovaním osobných údajov

Ďakujeme