fbpx
icon
Online tréning | Základy Agile a Scrum s Romanom Pieronom | 02.11.2021
Viac informácií →

ScrumImpulz 2014 – Dušan Kocúrek

Ja ScrumMaster. Alebo aj niečo viac?„Agile robí vytváranie spoločného diela zážitkom.“

Registrovať sa

Kto to je?

Jeho cesta svetom Agile sa začala v roku 2007 prečítaním malej knihy Scrum a XP zo zákopov. Na obálke tejto knihy bola znázornená Kanban tabuľa, ktorá sa stala dôvodom jeho životnej zmeny. Zmeny z vedúceho vývojového oddelenia, k produktovému vlastníkovi a nakoniec aj trénerovi agilných praktík.

Produkt ScrumDesk sa v globálnom meradle zaradil medzi prvé nástroje podporujúce Scrum manažment. Produkt si všimli aj známe mená z agilnej komunity ako napr. Mike Cohn alebo Boris Gloger.

Tvorba produktu však ukázala, že ľudia síce používajú nové pojmy, no nerozumia ich obsahu. To priviedlo Dušana aj na dnešnú cestu trénera agilných praktík.

Už piaty rok pomáha zavádzať Agile. Začal v zahraničných spoločnostiach a popri tom sa snažil podnecovať predovšetkým slovenskú komunitu. Z jednoduchého dôvodu.

Dušan rád vidí spokojných ľudí v práci, ktorí prežívajú naplnený a menej stresujúci život.  Lebo aj to je výsledkom dobre nastaveného agilného prostredia.

Prečo si vypočuť práve Dušana?

Možno práve kvôli skutočným príbehom a skúsenostiam z praxe zavádzania Agile (nielen) v slovenskom prostredí.

O príspevku

„Počas práce v organizáciách stretávam rôzne typy ScrumMastrov. Mnohí z nich pochopili svoju rolu ako technicko-organizačnú rolu. Pre začiatok života agilného tímu to možno postačuje. Úspešní ScrumMastri však idú ešte ďalej.“

Čo odlišuje ScrumMastrov od ScrumMajstrov? Ako ScrumMaster môže ovplyvniť úspech agilnej transformácie? Čo robí ScrumMaster po pilotnom projekte?

  Agilná organizácia       ScrumMastership   

Registrovať sa

Jeho práca

Firma inak, agilne from ScrumDesk

Zaujímavé myšlienky

Agile, ktoré aplikujete niekoľko rokov, sa prejaví nielen v pracovnom, ale aj v osobnom živote. „Prepne vás to.“

Kontakty

TwitterLinkedIn

Mohlo by Vás zaujímať

Continuous Delivery Pipeline je tepna SAFe

Continuous Delivery Pipeline je tepna SAFe

Ak je PI Planning "tlkot srdca" SAFe-u, CDP je jeho hlavnou tepnou. Predstavuje cestu riešení, nových funkcionalít či...

Ako nepísať požiadavky v Agile? Procesné kroky.

Ako nepísať požiadavky v Agile? Procesné kroky.

Ako správne písať požiadavky v agile? Typické chyby pri písaní user story. Product ownership zmysluplne....

Bezpečný Agile

Bezpečný Agile

Veľa firiem sa rozhodlo implementovať SAFe preto, aby vyriešili svoje problémy, ale tak ako pre ostatné agilné frameworky,...

Novinky

Naše Agiloviny

Nenechajte si ujsť výber toho najlepšieho z Agile, s čím sa stretli naši mentori. Nielen zo sveta produktov, vývoja, tipov a trikov, ale občas aj humoru. Posielame pravidelne, raz za občas :) #QualityOverQuantity

Poslať na