Konferencia ScrumImpulz 2015

scrumimpulz 2015 konferencia agile

Ďalší ročník konferencie ScrumImpulz, konferencie o agilných praktikách a prístupoch sa uskutoční 29. apríla v Bratislave. Okrem konferencie organizujeme aj sprievodné workshopy o Kanban a Produktovom vlastníctve, počas ktorých sa pod vedením rečníkov môžete zoznámiť s danou problematikou aj prakticky.

Kto bude prednášať na ScrumImpulz 2015?

Jake Sledgers

Otvorenie konferencie

Executive director Americkej obchodnej komory privíta účastníkov konferencie.

Olaf Lewitz

KEYNOTE: Agile – a Courageous Choice

S Olafom sa poznáme niekoľko rokov, počas ktorých pôsobil ako Agile kouč. Dnes sa okrem Agile snaží podporiť aj iné aspekty. Asi najzaujímavejším je Temenos , ktoré podporuje organizačnú zmenu pri zavádzaní agile v spoločnostiach.

What if we started thinking about agile transformation the other way around? In this workshop, we will explore together how to change the dynamics of leading change through invitation and offering people a choice.

Claudio Perrone

Lean A3 Thinking and Popcorn Flow

Claudio patrí medzí ľudí s najzaujímavejšími spôsobmi prezentácie agilných praktík. Definitívne nutné vidieť.

V príspevku sa bude venovať ako ísť na problémy, ktorým čelia agilné tímy jednak počas zavádzania agile, ale aj neskôr počas reálneho života plného problémov z každej strany. Ako zistiť či riešite správne problémy, ako nájsť správne riešenie a ako si overiť, že riešenie problémov je správne?

Vasco Duarte

What’s next for management: How ideas from Chaos Theory are transforming the role of management.

Produktový manažér a ďalší z rady skvelých spíkrov, ktorý zaujme svojou portugalskou hrdosťou, skúsenosťami z produktového manažmentu a hľadaniu inovatívnych techník manažmentu (Management 3.0).

V príspevku sa bude venovať dizajnu perfektnej firmy z pohľadu teórie chaosu. Od holokracie až po #nomanager. Vasco priblíži ako teória chaosu môže zmeniť spôsob riadenia našich firiem.

Kirill Klimov

Scrum and Kanban: applicability of most widespread modern tools for organizing knowledge work.

Kiril o sebe hovorí, že sa špecializuje v budovaní ľudských systémov použitím moderných rámcov manažmentu. Pomáha firmám s veľkými transformáciami, predovšetkým v distribuovanom prostredí. Už niekoľko rokov učí agilné praktiky a sám je certifikovaný v mnohých oblastiach.

V príspevku sa Kiril venuje prepojeniu Scrum s Kanbanom, ktorý sa ukazuje ako prirodzená alternatíva v prípade potreby reakcie na zmeny častejšie než typické dva týždne.

Hye-Jin Park

From good team to excellent one. (Case Study)

Produktová vlastníčka v organizácii, ktorá nie je vnímaná ako softvérový dom. Hye-Jin spoznáte podľa množstva energie a ochoty biť sa za svoj tím.

Hye-Jin má pre vás zásobu trikov produktového vlastníka, ktoré pomôžu aj napriek odlúčenia od tímu.

Andrej Belas

Overcoming the resistance for change.

Andrej sa obchodu posledných 12 rokov. Počas tohto obdobia pracoval s množstvom ľudí, ktorých učil technikám predaja, sktorými pracoval a od ktorých sa aj učil.

A čo má spoločné s agile? Je to práve odpor voči zmenám, ktorý je spoločným menovateľom. A jeho príbeh bude práve o tom.

Peter Bielik

How to succeed where the big organization failed. (Case study)

Peter dlhodobo pracuje v spravodajskej televízii. Okrem moderovania televíziu je aj zástupcom šéfredaktora. A čo má spoločné s Agile?

Pri moderovaní niekoľkých ročníkov ho Agile zaujalo aj osobne. Na začiatku mal dojem, že je to niečo pre ajťákov, no už na konci ním moderovaného prvého ročníka sa pristavil s poznámkou, že začína chápať, ako by sa to dalo aplikovať aj v televízii pri prípravách relácií.

Peter sa podelí s príbehom aplikácie agile počas udalosti národného rozsahu.

ScrumImpulz

Mohlo by Vás zaujímať

ScrumImpulz’24: Agile (ne)funguje

ScrumImpulz’24: Agile (ne)funguje

Jediná slovenská konferencia o Agile, konferencia ScrumImpulz bude aj tento rok! Posledné roky vidím v praxi mnohé jednoducho...

Dušan Kocúrek – Unleashing the Potential | ScrumImpulz 2023

Dušan Kocúrek – Unleashing the Potential | ScrumImpulz 2023

Svet Product Ownershipu sa vyvíja, ale nebojte sa, AI vás nenahradí! Namiesto toho ju prijmite ako silný nástroj na...

Luis Gonçalves: From project centric to product led organization | ScrumImpulz 2023

Luis Gonçalves: From project centric to product led organization | ScrumImpulz 2023

Objavte podnety od Luisa Gonçalvesa, kľúčového rečníka na ScrumImpulz 2023, ktorý presadzuje holistický prístup...

Novinky

Naše Agiloviny

Nenechajte si ujsť výber toho najlepšieho z Agile, s čím sa stretli naši mentori. Nielen zo sveta produktov, vývoja, tipov a trikov, ale občas aj humoru. Posielame pravidelne, raz za občas :) #QualityOverQuantity

Posielať na

spracovaním osobných údajov

Ďakujeme