Scrum Impulz – čo sa dozviete

cover

ScrumImpulz 2013. Pohľad na zavedenie Agile z rôznych uhlov.

Firmy chcú často zavádzať Agile preto, že o ňom počuli ako rýchlo začal prinášať prvé výsledky. Ľudia sú motivovanejší, odrazu ich práca je pre niekoho a má svoju hodnotu.

No Agile sa týka mnohých rovín firemného života. Obchod, projekt, produkt, tím, technológie, procesy, metriky, nástroje, organizácia.  Úspešné zavedenie agile sa prejaví na všetkých týchto úrovniach. Aj preto už 9. mája sa dozviete o plusoch a mínusoch, ktoré agile so sebou prináša.

ScrumImpulz

Ako zapojiť obchodné a konzultačné tímy do produktového vlastníctva?

Jamesa Heidema, skúsený tréner pôsobil viac ako 10 rokov aj v slovenských pobočkách nadnárodných finančných inštitúcií. Je autorom bestselleru Zanietený manažér a človek, ktorý stojí za OpenAgile. Rámcom, ktorý dokáže Agile ozrejmiť aj netechnikom.
James okrem prednášky a jeho seminára o typických príčinách zlyhania pripravil aj OpenAgile workshop, ktorý sa uskutoční 10. mája v Bratislave.

Ako správne postaviť produkty?

Robin Dymond je entepreneurom a zároveň expertom na produktové vlastníctvo. Pomáhal pri zavádzaní Agile vo veľkých produktových tímoch, no pomáhal aj startupom postaviť sa na pevné nohy. Robin je certifikovaný tréner.

Ako zaviesť Agile vo veľkých organizáciách ako sú banky?

Zuzana Šochová poskytne cenné skúsenosti z prostredia českých bánk. Zuzana je skúsená trénerka, jedna z prvých v Českej republike, ktorá rozpoznala potenciál Agile.
Na ScrumImpulze sa podelí s postupoch zavádzania agile, no predovšetkým ako udržať víziu prínosov, ktoré agile má zabezpečiť.
Prídťe si vypočuť príbehy aj o postupoch, ktorým je lepšie sa vyhnúť.

Pilotný projekt alebo veľká transformácia? Poohýbaný Scrum?

Častou príčinou zlyhania je vnímanie Scrum ako rigidného procesu. Ako však vytvoriť proces, ktorý je skutočne agilný a sleduje požiadavky od ich vzniku až po produkciu?
Ako škálovať projekty? A čo s procesmi po jednom roku skúšania agile? Aj o tom porozpráva Dušan Kocúrek, produktový vlastník, mentor Agile, zakladateľ Agile@Slovakia.
Dušan ukáže počas workshopu aj postupy ako urobiť retrospektívy zaujímavejšími a podnetnejšími.

Agile v korporáciách? Agile v projektoch pre štátnu správu?

Ako si vybrať pilotný projekt pre zavedenie Agile? Ako mu pomôcť v prostredí nadnárodnej organizácie a ako ho prispôsobiť firemnej kultúre a procesom?
Ján Masaryk začal s transformáciou viac ako pred rokom. Vypočujte si jeho skúsenosti, ktoré získal na tejto ceste.

Ako pripraviť tímy a firmu na zmenu?

Peter Živý ukáže ako sa prejavujú princípy známe skôr z prostredia slobodných firiem aj v agilných tímoch. Dôraz na víziu, zmysel, transparentnosť a dialóg sú základom perfektného a hyperproduktívneho tímu. Scrum master zodpovedný za rozvoj tímu tak má možnosť sa od Petra naučiť na čo sa zamerať.

Súvisiace aktivity

1.   Agile Manifesto slovensky,

2.   certifikácie pre scrum mastrov,

3.   workshop o OpenAgile v praxi, o agile nielen pre IT oddelenia.

Zaregistrovať sa môžete na http://www.scrumimpulz.sk.

CertifikáciaKonferenciaTréningAgile

Mohlo by Vás zaujímať

ScrumImpulz’24: Agile (ne)funguje

ScrumImpulz’24: Agile (ne)funguje

Jediná slovenská konferencia o Agile, konferencia ScrumImpulz bude aj tento rok! Posledné roky vidím v praxi mnohé jednoducho...

Ako si vybrať nástroj pre projektový manažment

Ako si vybrať nástroj pre projektový manažment

Projektový manažment sa vzhľadom na zmenu fungovania firiem smerom k Agile mení a prispôsobuje. Pripravovať podrobné...

Novinky

Naše Agiloviny

Nenechajte si ujsť výber toho najlepšieho z Agile, s čím sa stretli naši mentori. Nielen zo sveta produktov, vývoja, tipov a trikov, ale občas aj humoru. Posielame pravidelne, raz za občas :) #QualityOverQuantity

Posielať na

spracovaním osobných údajov

Ďakujeme