fbpx
icon
Online tréning | Základy Agile a Scrum s Romanom Pieronom | 02.11.2021
Viac informácií →

Kniha The Project Phoenix je pre manažéra povinným čítaním

predchádzajúcom článku som písal o Amazone a o tom ako dosiahol 2, 5 hodinový čas dodávky od jej objednania. Lean techniky, ktoré Amazon použil, sa však netýkajú iba predaja alebo výroby, teda prostredia, z ktorého vzišli. Aj v IT má obrovský význam lean aplikovať a možno aj zmeniť náš pohľad na jedinečnosť IT firiem. Zmena spočíva v pohľade na IT firmu ako na fabriku. Veď nakoniec, nie je to tak?

Projekt Fénix

V čase konferencie Agile 2013 bola viacerými účastníkmi viackrát vychválená kniha The Phoenix Project: A Novel About IT, DevOps, and Helping Your Business Win.

Kniha ponúka príbeh manažéra Billa, ktorý riadi IT oddelenie výrobnej firmy. Manažérom sa stáva práve v tom najhoršom čase.

Prechádajúci CIO bol odvolaný z minúty na minútu. V IT nestíhajú publikovať nové verzie produktov na servre. Navyše pre firmu je kľúčový IT projekt Fénix, ktorý má spoločnosti pomôcť v boji s konkurenciou, prisľúbil klientom ich vyššiu spokojnosť a rýchlosť objednávok.  Všetky aktivity sa točia okolo špecialistu Brenta. A samozrejme všetky plány vybuchnú právve v momente, keď Bill je menovaný šefom.

Kniha prináša príbeh ako spojiť vývojárov a IT prevádzku do kompaktného tímu, ktorý sa zameriava na biznis ciele celj spoločnosti. Možno spoznáte aj vaše aktuálne problémy. Určite sa dozviete recept ako zefektívniť celú firmu. Od biznisu až po prevádzku.

No nebudem viac prezrádzať. Kniha je písaná pútavým spôsobom nie nepodobným knihe Cieľ, ktorá bola inšpiráciou pre priemysel, a preto ju prečítate za víkend. Bude vás ťahať k nasledujúcej kapitole.

Každopádne The Phoenix Project je povinným čítaním pre manažérov, scrum mastrov a produktových vlastníkov. 

Dobrú chuť a nerušené čítanie! A nezabudnite na poznákový blok pre nápady, ktoré s touto knihou určite prídu…

Odkazy

Agile

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečný Agile

Bezpečný Agile

Veľa firiem sa rozhodlo implementovať SAFe preto, aby vyriešili svoje problémy, ale tak ako pre ostatné agilné frameworky,...

Retrospektíva nie je len o efektivite

Retrospektíva nie je len o efektivite

Ľudia chcú byť lepší   Retrospektíva je jedna z najdôležitejších a zároveň najviac podceňovaných...

Karol Kocúr: Pri práci s tímami dávam veľa na intuíciu

Karol Kocúr: Pri práci s tímami dávam veľa na intuíciu

Aj keď sa Karol k ScrumDesku pridal len pred rokom, v Agile prostredí pracuje už dlho. Prečítajte si prečo sa stal...

Novinky

Naše Agiloviny

Nenechajte si ujsť výber toho najlepšieho z Agile, s čím sa stretli naši mentori. Nielen zo sveta produktov, vývoja, tipov a trikov, ale občas aj humoru. Posielame pravidelne, raz za občas :) #QualityOverQuantity

Poslať na