V predchádzajúcom článku som písal o Amazone a o tom ako dosiahol 2, 5 hodinový čas dodávky od jej objednania. Lean techniky, ktoré Amazon použil, sa však netýkajú iba predaja alebo výroby, teda prostredia, z ktorého vzišli. Aj v IT má obrovský význam lean aplikovať a možno aj zmeniť náš pohľad na jedinečnosť IT firiem. Zmena spočíva v pohľade na IT firmu ako na fabriku. Veď nakoniec, nie je to tak?

Projekt Fénix

V čase konferencie Agile 2013 bola viacerými účastníkmi viackrát vychválená kniha The Phoenix Project: A Novel About IT, DevOps, and Helping Your Business Win.

Kniha ponúka príbeh manažéra Billa, ktorý riadi IT oddelenie výrobnej firmy. Manažérom sa stáva práve v tom najhoršom čase. Prechádajúci CIO bol odvolaný z minúty na minútu. V IT nestíhajú publikovať nové verzie produktov na servre. Navyše pre firmu je kľúčový IT projekt Fénix, ktorý má spoločnosti pomôcť v boji s konkurenciou, prisľúbil klientom ich vyššiu spokojnosť a rýchlosť objednávok.  Všetky aktivity sa točia okolo špecialistu Brenta. A samozrejme všetky plány vybuchnú právve v momente, keď Bill je menovaný šefom.

Kniha prináša príbeh ako spojiť vývojárov a IT prevádzku do kompaktného tímu, ktorý sa zameriava na biznis ciele celj spoločnosti. Možno spoznáte aj vaše aktuálne problémy. Určite sa dozviete recept ako zefektívniť celú firmu. Od biznisu až po prevádzku.

No nebudem viac prezrádzať. Kniha je písaná pútavým spôsobom nie nepodobným knihe Cieľ, ktorá bola inšpiráciou pre priemysel, a preto ju prečítate za víkend. Bude vás ťahať k nasledujúcej kapitole.

Každopádne The Phoenix Project je povinným čítaním pre manažérov, scrum mastrov a produktových vlastníkov. 

Dobrú chuť a nerušené čítanie! A nezabudnite na poznákový blok pre nápady, ktoré s touto knihou určite prídu…

 

Odkazy