Záznamy prednášok zo ScrumImpulz 2023 – 1. časť

V tomto blog poste prinášame nahrávky prvých troch prednášok z konferencie ScrumImpulz 2023, slovenskej konferencie o Agile a agilných praktikách.

Konferencia sa konala 31. 5. 2023 v Košiciach a jej témou bolo Zmysluplné produktové vlastníctvo.

Luis Gonçalves – From project centric to product led organization

From project centric to product led organization luis goncalves

Luis Gonçalves predniesol transformačnú prednášku o zmene organizačných paradigiem z projektovo zameraných modelov na produktove zamerané stratégie. Zdôraznil prijatie zmeny a pokory, pričom sa venoval témam, ako je transformácia tradičných spoločností na agilné spoločnosti, integrácia OKR a Lean Budgeting, podpora komunít praxe a implementácia metodík objavovania produktov.

Luis tiež vyzdvihol kľúčovú úlohu štrukturálnych zmien a čerpal poznatky zo štruktúr start-upov s cieľom posilniť agilné transformácie v rámci zavedených spoločností. Účastníci získali praktické nástroje a znalosti na navigáciu pri tejto zásadnej zmene, podporu inovácií, orientáciu na zákazníka a udržateľný rast vo svojich organizáciách.

Fred Williams – Who’s the User in Your User Stories?

Fred Williams - Who's the User in Your User Stories?

Fred Williams, ktorý pochádza z Kalifornie a teraz žije v Prahe, predniesol postrehy o šetrení nákladov zameraním sa na dôležitosť pre používateľa. Spochybňuje predpoklad, že samotné agilné metódy a Scrum zabezpečujú rýchlejšie alebo lepšie výsledky, a namiesto toho obhajuje vyhýbanie sa podnikom bez účelu a publika.

Zdôrazňuje dôležitosť pochopenia „prečo“ za úlohami, pričom podporuje inkluzívne príbehy, ako sú „príbehy aktérov“ a „príbehy spoločnosti“, namiesto tradičných „príbehov používateľov“. Zdôrazňuje význam pochopenia motivácií rozhodovateľov, zdôrazňuje prispôsobivosť metodík, porovnáva vzorce na ilustráciu flexibility pre reálne scenáre.

Posolstvo prednášky sa sústreďuje na hlboké pochopenie používateľa, prispôsobenie sa zmenám v spoločnosti, pochopenie motivácií rozhodovateľov a prijatie prispôsobivých metodík na dosiahnutie skutočnej hodnoty produktu.

Jaroslav Procházka – Product Owners as a litmus test of Agile transformation

Jaroslav Prochazka - Product Owners as a litmus test of Agile transformation

Jaroslav Procházka hovorí o produktových manažéroch a produktových vlastníkoch v agilnej transformácii. Delí sa o svoje skúsenosti a postrehy o tom, ako môžu byť Product Owneri lakmusovým papierikom toho, ako dobre sa organizácia transformuje na Agile.

Kľúčové témy, ktorým sa Jaroslav vo svojej prednáške venuje:

  • Ako vlastníci produktov zohrávajú kľúčovú úlohu v agilnej transformácii.
  • Prečo má mnoho organizácií problém efektívne prijať agilné postupy.
  • Tradičné myslenie o produktovom manažmente môže brániť agilnej transformácii.
  • Jaroslav navrhuje niekoľko spôsobov, ako môžu produktoví manažéri pomôcť svojim organizáciám efektívnejšie prijať agilné postupy.

Jaroslavova prednáška je cenným zdrojom informácií pre Product Ownerov a ďalšie zainteresované strany, ktoré majú záujem dozvedieť sa viac o tom, ako môžu produktoví vlastníci zohrávať pozitívnu úlohu pri agilnej transformácii.

Panelová diskusia

panelova diskusia scrumimpulz 2023

Panelová diskusia so všetkými rečníkmi zo ScrumImpulz 2023 o agilných metódach, Scrume a úlohe Product Ownera. Všetky otázky pochádzali od nášho skvelého publika.

Panelisti diskutovali napríklad o výzvach, ktorým čelia počas Covid-19, rozdiele medzi produktovým vlastníkom a projektovým manažérom a výzvach praktizovania Agile v reálnom svete.

Otázky zodpovedané v tejto diskusii:

  • Ako ste sa dostali k vlastníctvu produktu?
  • Aký je rozdiel medzi vlastníkom produktu a projektovým manažérom?
  • Ako zapojiť účastníkov do online stretnutí?
  • Mali by byť vlastníci produktov menovaní na základe zručností alebo by sa mali najprv definovať produkty?

A ešte oveľa viac…

Pozrite si video na YouTube a vypočujte si postrehy!

ScrumImpulz

Mohlo by Vás zaujímať

ScrumImpulz’24: Agile (ne)funguje

ScrumImpulz’24: Agile (ne)funguje

Jediná slovenská konferencia o Agile, konferencia ScrumImpulz bude aj tento rok! Posledné roky vidím v praxi mnohé jednoducho...

Dušan Kocúrek – Unleashing the Potential | ScrumImpulz 2023

Dušan Kocúrek – Unleashing the Potential | ScrumImpulz 2023

Svet Product Ownershipu sa vyvíja, ale nebojte sa, AI vás nenahradí! Namiesto toho ju prijmite ako silný nástroj na...

Záznamy prednášok zo ScrumImpulz 2023 – 2. časť

Záznamy prednášok zo ScrumImpulz 2023 – 2. časť

V tomto blog poste prinášame nahrávky prvých troch prednášok z konferencie ScrumImpulz 2023, slovenskej konferencie...

Novinky

Naše Agiloviny

Nenechajte si ujsť výber toho najlepšieho z Agile, s čím sa stretli naši mentori. Nielen zo sveta produktov, vývoja, tipov a trikov, ale občas aj humoru. Posielame pravidelne, raz za občas :) #QualityOverQuantity

Posielať na

spracovaním osobných údajov

Ďakujeme