Veľmi dobre si aj z osobnej skúsenosti uvedomujeme, že pri množstve práce a tlaku okolností, je často náročné dokázať sa osobne zlepšovať, snažiť sa stmeľovať a posúvať dopredu tím ľudí, s ktorým zdieľame pracovné no často aj osobné výzvy.

Aj preto sme sa u nás v ScrumDesku rozhodli pre vás zozbierať množstvo užitočných zdrojov ku Retrospektíve, ktoré naši mentori používajú na inšpiráciu, či už potrebujú príklad na efektívne riešenie bežných zaseknutí, alebo námet na nové techniky vedenia a vyhodnocovania Retrospektívy. Či už máte 10 minút, alebo celý víkend, veríme, že nájdete nápady a príklady, ktoré vám pomôžu posunúť ľudí aspoň o krôčik vpred. V konečnom dôsledku, Agile nie je o ceremóniách, praktikách, stretnutiach a tabuliach, ale o ľuďoch.


Praktické webstránky

Na týchto odkazoch nižšie nájdete od príkladov na hry, až po riešenia anti-patternov množstvo odpovedí na otázky, ktoré ste možno ani netušili, že nemáte zodpovedané.Tretia retrospektíva v rade a zas negatívna?
Retro je bodka za iteráciou a zdravie tímu je najdôležitejšie.
Nabudúce dajte Kudos karty a oslávte menšie úspechy.

#tip


Články

Kratšie čítania o tom ako sa s určitými výzvami ohľadom tímovej práce pasujú nielen v Spotify.Keď nemáš Retrospektívu 4 mesiace,
tak sa ti môže veľmi jednoducho stať,
že tú ďalšiu budeš mať 6 hodinovú 🙂

#truestory


Video prednášky

Niekto si skôr nájde čas v kľude si prečítať článok, alebo knihu, iný preferuje pozeranie. U nás sme na tom podobne 🙂 V nasledujúcich videách nájdete nielen kratšie inšpiratívne prednášky napr. ako efektívne konfrontovať vášho nadriadeného, ale aj dlhšie a komplexnešie semináre.

Rethinking thinking – Trevor Maber
This is what makes employees happy at work
What Unconscious Bias? Building Awareness in the Workplace
High-Performance Teams: Core Protocols ((Scrum Alliance))

Ladder of Inference
High-Performance Teams: Core Protocols (True Ventures)
Effective Confrontation | Simon Sinek
The Ladder of Inference Creates Bad Judgment


Aj vám sa stáva, že sa ľudia na online retrospektíve nepočúvajú?
Dohodnite sa, že si nabudúce zapnete kamery.
Keď sa potrebujete ľudsky porozprávať, lepšie bude ak na seba vidíte.
A nehanbite sa na tom slušne trvať 🙂

#tip


Knihy

V neposlednom rade, a pre všetkých, ktorí chcú ísť ešte viac do hĺbky, tu je zoznam kníh, ktoré odporúčajú naši mentori.curated with ♥ by ScrumDesk team

Môžete nás samozrejme sledovať a posielať nám vaše tipy a feedback aj na fejsbuku 🙂


Ďalšie články o Retrospektíve z nášho blogu