Môžeš to zmeniť, alebo zmeniť.

cover

‘Ja‘ reaguje na zmeny rôzne. Pre niekoho je zmena okamžitý stres, iných skôr ovládne obava zo zmeny, ďalší hneď hľadajú riešenia. Poniektorí z nás hľadajú dôvody zmeny až potom idú veci meniť. Niektorí iba myknú plecom a zmenu spravia. A niektorí zas žiadnu zmenu robiť nebudú. Agilný Mindset pomáha zmenu pochopiť, nastaviť seba aj zmenu, vo väčšom kľude a s rozvahou. Práve preto je Agile tak vhodné v prostrediach s častými zmenami.

Neočakávaná zmena

Pred 15 rokmi, keď som ešte pracoval v skvelom tíme pracujúcom na softvérovom riešení pre Krízový Manažment Slovenskej republiky, si ma jedno popoludnie o 15:00 zavolal do kancelárie môj vtedajší riaditeľ Peter.

Bol som vo fáze kedy sa programátor menil na team lídra. Peter si ma privolal, aby som sa pripravil na prezentáciu pre ministra. Bolo to prvýkrát kedy som dostal dôveru tak dôležité stretnutie nepobabrať.

Aj keď toto bolo pre mňa prekvapenie, prišlo ešte ďalšie, lepšie. Termín prezentácie bol totiž nasledujúci deň v Bratislave ráno o 9:00. Výzvou tak nebolo len pripraviť sa na prezentáciu a ukážku nášho produktu. Pre mňa osobne bola oveľa väčšou výzvou logistika.

V tých rokoch totiž diaľnica z Prešova do Bratislavy bola nie v polčase, ale v ‘švrťčase‘ výstavby. Cesta z Prešova do Bratislavy typicky trvala aj 6 hodín. Takže byť na 9:00 v Bratislave tak znamenalo odchod z Prešova najneskôr o 3:00 ráno. A keďže ja som býval ešte jednu hodinu od Prešova, pre mňa to znamenalo odcestovať z domu o 2:00 a vstávať najneskôr o 1:00. A to ešte si k tomu do večero-rána pripraviť  prezentáciu, ukážku, údaje pre ukážku, notebook a pod. Veď asi si viete predstaviť.

Osobne som človek, ktorý náhle zmeny nemá rád. Pre mňa osobne by bolo ideálne, keby sa veci diali tak nejak aspoň trochu rozumne, plánovane. Veď tak sa dá predísť mnohým problémom.

Problémom však bolo to neskoré oznámenie o odchode. A to znamenalo byť ešte v práci dlhšie ako obvykle, stihnúť nočný vlak, hodinku spánku a riešiť ako sa dostať späť do Prešova keď prvý vlak išiel až o 2:30. A to by som odchod o 3:00 nestihol.

Ozvali sa emócie. Až tak, že som musel ísť na vzduch. Prehnaná reakcia.

„To snáď Peter nemyslí vážne. Ako mi to môže robiť? Čo nerozumie aký je to stres? To nevie dohodnúť iný termín?“

Rozčúlený mladý tridsiatnik o tom poslal manželke SMS. Priznávam aj expresívne slovo. Keďže som toľko spomínal v SMS Petra, stalo sa niečo čo sa nemalo stať. Ako adresáta som totiž vybral nie manželku, ale práve Petra. A neuvedomil som si.

Príduc do firmy som prešiel okolo otvorených Petrových dverí. Netušiac, že tú SMS som poslal práve jemu.

„Dušan, mohol by si na chvíľu?“

„Jasné Peter. Nejaká zmena?“

Namiesto odpovede som dostal do ruky  telefón s mojou SMS.

Hanbaaaaaaaaa ma bila, Hanbaaaaaaaaa.

A Petrova reakcia? Potľapkanie po pleci so slovami „Dobre bude, to zvládneš, vyriešiš!“. A veru aj. Stačilo schladiť. A bolo to teda poriadne ochladenie.

Prečo zmena?

Uvedomil som si prečo tam ideme a aký to môže mať dopad. Nie na mňa, na nás všetky vo firme. Uvedomil som si, že na Petra projektujem niečo, za čo on vôbec nemôže. Bol iba messenger.

Zrazu sa začali ukazovať riešenia. Aj viaceré. Namiesto problémov východiská a možnosti. Namiesto blokov ich riešenia. A dôležitosť. Uvedomenie si, že prezentácia bude trvať len krátko  a aký message na konci ukážky je ten pravý, dôležitý. S čím chceme, aby minister odišiel zo stretnutia. Dôležité boli problémy a informácie, ktoré minister potrebuje zodpovedať. Dôležitý je priebeh. Čo, kedy a ako dlho. Alternatívy keby padol program  (áno, programy vtedy padali 😀).

Jednoducho príprava. Aj na nepredvídateľné. Pretože od môjho postoja závisela ďalšia  práca ďalších 40 kolegov a kvalita života ich rodín.

Zmena formuje

Pre mňa osobne to bola formujúca skúsenosť, ktorá sa mi vynorí pri každej veľkej výzve. Skoro každý rok prišli podobné výzvy či už pracovné, alebo v osobnom živote. A práve táto skúsenosť mi pomohla pochopiť Agile Mindset, jeho zmysle a dôležitosť ako nástroja vedieť sa zmenám prispôsobovať a nie s nimi bojovať.

„Čo ma byť funkčným výsledkom? Pre koho? Ako zareaguje na zmenu? S kým sa cez zmenu prenesieme?“

Problém je len tak veľký ako sa k nemu postavíš. Zmena je totiž život. Druhy, ktoré sa neprispôsobujú vymrú.

Každý krok je len riadený pád. Je skvelé keď pri každom kroku máte niekoho, kto vás pri nich nasmeruje, postrčí a zachráni pred pádom.

Je skvelé, ak v čase zmeny máte pri sebe lídra akým bol Peter, ktorý ma nenechal v komfortnej zóne. Naopak nasmeroval a pripravil ma do ďalšieho levelu za čo som mu nesmierne vďačný.

Riešením je mentálny postoj k zmene. Možno nie najjednoduchším. Práve Agilný Mindset sa osvedčil ako spôsob absorpcie zmien. Nielen v práci IT tímov, ale v celej a každej firme. A samozrejme v osobnom živote.

Lebo Agile na zmeny funguje dobre. Ak sa chce a ak sa vie ako.

Pre začiatok stačí začať so slovíčkom Chcieť.


Aký je váš príbeh o nejakej zmene, ktorý môže inšpirovať nás ostatných?

Agile CoachAgileAgile transformáciaKultúraManažmentVianoce

Mohlo by Vás zaujímať

Prečo nefungujú odhady a nie len v agile

Prečo nefungujú odhady a nie len v agile

Neoplatí sa mi plánovať a odhadovať, pretože to aj tak netrafím? Vo všeobecnosti ľudia nevedia robiť presné...

Zmena začína komunikáciou

Zmena začína komunikáciou

Väčšina programov zmien je zameraných na aktivity, akcie, ktorými sa zmeny realizujú. Až príliš často však ľudia...

Manažér a Petriho miska

Manažér a Petriho miska

Rola a zodpovednosti manažéra sa v dnešnom komplexnom svete v porovnaní s minulosťou výrazne zmenili. Firmy, ktoré...

Novinky

Naše Agiloviny

Nenechajte si ujsť výber toho najlepšieho z Agile, s čím sa stretli naši mentori. Nielen zo sveta produktov, vývoja, tipov a trikov, ale občas aj humoru. Posielame pravidelne, raz za občas :) #QualityOverQuantity

Posielať na

spracovaním osobných údajov

Ďakujeme