Späť
Základné a nadstavbové vzdelávacie programy pre tím.
Dlhodobá podpora tímov mentormi.
Spoznajte potenciál pre zlepšenia tímu.
Príprava a nastavenie tímu pre tvorbu komplexných produktov škálovaným Agile.
Ucelený a zmysluplný rozvoj tímu
Základné a nadstavbové vzdelávacie programy pre Scrum Mastrov.
Dlhodobé programy rozvoja schopností.
Identifikujte svoje potenciály pre ďalší profesionálny rozvoj.
Príprava Scrum Mastrov pre prácu v škálovanom Agile.
Základné a nadstavbové vzdelávacie programy pre Produktových vlastníkov.
Pripravte sa na prácu produktového vlastníka škálovaného portfólia produktov.
Vzdelávanie pripravujúce firmu pre zavedenie Agile.
Dlhodobé rozvojové programy pre zavedenie agilných praktík do firmy.
Hodnotenie agility firmy a identifikácia potenciálov pre ďalšie zlepšovanie.
Príprava firmy pre škálovanie agilných praktík.
Naše služby
TRÉNINGY
ROZVOJ
HODNOTENIE
ŠKÁLOVANIE
Ďalšie odkazy
Domov / Knowhow / Agilný tím
Agilný tím je samoorganizovaným a multi-disciplínnym tímom tvoreným Produktovým Vlastníkom, Scrum Mastrom, analytikmi, vývojári, testermi a čoraz častejšie aj zástupcami prevádzky (aka DevOps tím).
Cieľom agilného tímu je dodať funkčný inkrement produktu načas, v dohodnutom rozsahu, kvalite a podľa požiadaviek zadaných produktovým vlastníkom.
Rozsah prírastku je daný počas plánovania sprintu a je potvrdený Produktovým Vlastníkom. Rozsah je navyše validovaný voči dostupnej kapacite tímu v danom sprinte. Kvalita výsledku je definovaná okrem iného aj Definíciou Hotovo a biznis cieľmi sprintu.
V agilne vytváranom produkte sa kladie veľký dôraz na kvalitu, ľahkú rozšíriteľnosť a zmenu produktu čo kladie zvýšené nároky na odbornú expertízu členov tímu, na ich „software craftsmanship“.
Tím si vyberá aký agilný prístup k svojej práci zvolí. Agilných prístupov je viacero. Najbežnejšie sa používa Scrum, Kanban, Extrémne programovanie, Scaled Agile Framework, LeSS a DevOps.
Agilný tím zodpovedá za:
Agilný tím potrebuje:
Typické chyby agilných tímov:
Pred zavedením agile je potrebné sa sebareflexívne pozrieť na situáciu v tíme. Päť zlyhaní tímu (The Five Dysfunctions of Team) pomáha s identifikáciou pripravenosti tímu. Spolu s Maslowovou hierarchiou sú tieto nástroje základom posúdenia vhodnosti agilných praktík. Tím pre agile musí byť dostatočne vyspelý. Aspoň v „puberte“, kedy nepotrebuje veliteľa, kedy je ochotný riskovať a spraviť aj krok nesrávnym smerom. Tím, ktorý akceptuje, že zlyhanie je tiež výsledok experimentu.
Agilný tím preferuje tieto hodnoty:
Pozrite sa na svoj agilný tím s odstupom a overte si nakoľko jeho hodnoty a stav reflektujú tento zoznam. Tímy zvyknú vravieť, že sú agilní, no pri bližšom pohľade však zistíte, že v mnohých hodnotách zlyhávajú.
Nenechajte si ujsť výber toho najlepšieho z Agile, s čím sa stretli naši mentori. Nielen zo sveta produktov, vývoja, tipov a trikov, ale občas aj humoru. Posielame pravidelne, raz za občas :) #QualityOverQuantity