User Story Mapa

V mnohých produktoch je neprehľadné mať backlog iba ako utriedený zoznam pre manažment vlastností produktu.

User stories mapping je technika, ktorú Jeff Patton začal používať predovšetkým na prípravných workshopoch k produktom,na ktorých sa tím snažil vymyslieť, brainstormovať, to čo produkt bude robiť.

Mapa zachytáva spodrobnenie požiadaviek, ich dôležitosť a aj plán ich dodávok:

  • Produktový rozpad, pohľad produktu po vlastnostiach, epikoch a user sotries.
  • Minimum Viable Product, skupina vlastností definujúcich predateľnú a použiteľnú verziu produktu.
  • Releases – rozdelenie MVP a požiadviek do viacero releasov.
  • Sprinty – rozdelenie user stories do jednotlivých sprintov.V mnohých produktoch je neprehľadné mať backlog iba ako utriedený zoznam pre manažment vlastností produktu.
Organizácia user story mapy

Mapa samozrejme nie je statická, časom sa bude vzhľadom na dynamiku biznisu meniť. Za jej udržiavanie zodpovedá produktový vlastník. Je to jeho nástroj pre včasnú prípravu požiadaviek.

Tímy zvyknú na mape zaznamenávať aj stav riešenia danej karty. Majú tak vysokú transparentnosť celkového stavu produktu. Výrazne to zjednodušuje výber požiadaviek pre nasledujúce verzie.

Ďalším pokračovaním je vytvorenie poradia kariet a ich postupný prepis do backlogu produktu. To umožní oddeliť prípravu požiadaviek z pohľadu produktu a biznisu od časového plánovania. Karty sa typicky vezmú na release planning.

Súvisiace témy

Novinky

Naše Agiloviny

Nenechajte si ujsť výber toho najlepšieho z Agile, s čím sa stretli naši mentori. Nielen zo sveta produktov, vývoja, tipov a trikov, ale občas aj humoru. Posielame pravidelne, raz za občas :) #QualityOverQuantity

Posielať na

spracovaním osobných údajov

Ďakujeme